Dofinansowanie na pompę ciepła dla nowych budynków

pompa-ciepła---moje-ciepło2

Program Moje ciepło skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych planujących zakup i montaż pompy ciepła powietrznej lub gruntowej. W przeciwieństwie do programu Czyste powietrze, z tego programu skorzystać mogą właściciele nowych domów.

W tym przypadku jako budynek nowy brany pod uwagę jest budynek, w przypadku którego na dzień składania wniosku nie zostało zgłoszone zawiadomienie o zakończeniu budowy, lub złożono zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego nie wcześniej niż 01.01.2021.

Moje ciepło - ile dofinansowania można otrzymać?

Rząd w ramach  dotacji dla osób montujących pompę ciepła w nowym budynku przewidział dofinansowanie w formie dotacji do 30% albo do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Jednak nie więcej niż 21 tys. zł na jedną współfinansowaną inwestycję. Wysokość dofinansowania uzależniona będzie od rodzaju zainstalowanej pompy ciepła oraz tego czy Wnioskodawca posiada karty dużej rodziny. 

Pompy ciepła gruntowa – montując pompę tego typu otrzymamy zwrot w wysokości 30% lub w przypadku posiadania kartu dużej rodziny 45% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 21000zł. 

Pompa ciepła powietrzna – decydując się na taką pompę otrzymamy zwrot w wysokości 30% lub w przypadku posiadania kartu dużej rodziny 45% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 7000zł. 

Naszym klientom pomagamy w przygotowaniu wszelkiego rodzaju formalności związanych z udziałem w programie moje Ciepło. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym doradcą.

Zamów ofertę