pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Niniejsza sekcja to zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, z którymi spotyka się nasz dział doradców techniczno – handlowych.

1.Czy to się opłaca? Czy stać mnie na energię słoneczną?

Jeśli możesz sobie pozwolić na płacenie rachunków za prąd, możesz sobie również pozwolić na zakup magazynu energii, fotowoltaiki czy pompy ciepła. Jeśli nie masz odłożonych na ten cel oszczędności, z pomocą nadchodzą bardzo korzystne opcje finansowania, w tym zarówno kredyty, jak i leasingi dla firm. Oszczędzanie na rachunkach za energię elektryczną lub ogrzewanie możesz zacząć już z kredytem z oprocentowaniem na poziomie 3%.

Dodatkowo istnieje wiele dostępnych form dofinansowań jak program Mój Prąd, Czyste Powietrze czy AgroEnergia oraz lokalne, gminne dofinansowania nawet do 75% wartości inwestycji.

2.Jak długo wytrzyma moja instalacja fotowoltaiczna?

Ogólnie rzecz biorąc, panele słoneczne są bardzo trwałe i odporne na śnieg, wiatr i grad. Różne elementy systemu fotowoltaicznego mogą zostać wymienione w różnym czasie, ale cały system powinien generować energię elektryczną przez 25 do 35 lat. Sprawdź nasze gwarancje na poszczególne elementy.

3.Jak instalacja odnawialnych źródeł energii wpłynie na wartość mojej nieruchomości?

Badania na rynku nieruchomości wykazały, że domy z systemami odnawialnych źródeł energii sprzedawane są drożej niż domy bez nich. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej, wartość nieruchomości np. z samą fotowoltaiką jest już wyższa o 3,74% od ceny budynku o takich samych parametrach, który nie został wyposażony w panele. Teraz już wiesz, że zastosowanie energii słonecznej w rzeczywistości zwiększy wartość Twojej nieruchomości bardziej niż remont kuchni.

4.Dlaczego warto przejść na energię słoneczną?

Jeśli fotowoltaika (w skrócie PV) nadaje się do Twojego domu, firmy czy gospodarstwa, możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Odnawialne źródła energii mają również pozytywny wpływ na Twoje zdrowie i środowisko. Wykorzystanie energii słonecznej zmniejsza emisje gazów cieplarnianych, co skutkuje mniejszą ilością zanieczyszczeń powietrza.

Dzięki dofinansowaniom takim jak program "Mój Prąd" czy AgroEnergia – inwestycja w fotowoltaikę nigdy nie była korzystniejsza niż obecnie.

4.Czy dzięki instalacji fotowoltaicznej mogę ogrzać dom lub uzyskać ciepłą wodę ?

Tak, jak najbardziej. Instalacja PV ma za zadanie zasilić wszystkie urządzenia elektryczne w Twoim domu. Jeżeli Twoje ogrzewanie, lub źródło ciepłej wody napędzane jest energią elektryczną, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby zasilać je energią ze słońca. Mówimy to na przykład o pompie ciepła, kotle grzewczym czy bojlerze elektrycznym.

5.Czy pompa ciepła wystarczająco ogrzeje dom?

Oczywiście że tak. Pompy, które mamy w ofercie, na zasilaniu są w stanie uzyskać 65 stopni Celsjusza. Urządzenia dodatkowo mają wbudowane grzałki, które w skrajnych momentach wspomagają ich pracę. Jeśli chcemy, aby pompa pracowała najbardziej optymalnie i grzała tanio, musimy sprawić, aby instalacja była zasilana możliwie niską temperaturą, np. ogrzewanie podłogowe, klimakonwektory lub grzejniki o sporej powierzchni grzewczej.

6. Jak wyglądają rachunki za prąd przy korzystaniu z pompy ciepła?

To wszystko zależy od temperatury zasilania instalacji centralnego ogrzewania im wyższa tym wyższe rachunki za prąd. Należy pamiętać, że pompa ciepła to oszczędne i ekologiczne ogrzewanie domu. Niestety, nie zawsze odpowiada to rzeczywistym kosztom ogrzewania, jakich oczekiwaliśmy. Wyższe koszty ogrzewania pompą ciepła mogą wynikać z niewłaściwie zaprojektowanej instalacji, dobranej mocy pompy ciepła, wielkości dolnego źródła ciepła itd. Dlatego warto postawić na sprawdzonych i doświadczonych monterów.

7.Jaka jest żywotność pompy ciepła?

Obserwując średnie dane z rynku dotyczące żywotności pompy ciepła, możemy przyjąć, że będziemy korzystać z naszego urządzenia około 20 lat. Żywotność pompy zależy przede wszystkim od jej głównego elementu, czyli sprężarki. Powinna ona działać bezawaryjnie nawet przez 25 lat.

Zamów ofertę

  szybkie wsparcie

  Jesteśmy by pomagać

  wsparcie

  Interesują Cię nasze usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii? Masz pytania, na które chcesz poznać odpowiedź? Wybierz swój ulubiony sposób kontaktu – odpowiemy 🙂

  Wsparcie Online

  24h na dobę czuwa nasz wirtualny asystent Noffik. Odpowiada od razu na wszystkie standardowe pytania 🙂 

  Społeczność NoFee

  Nofee wspiera swoich Klientów nawet po zakończonej realizacji. To miejsce służy do wymiany doświadczeń, porad i odpowiedzi na nurtujące pytania.

  Serwis

  Tutaj możesz dokonać zgłoszenia serwisowego.